ایمیل موقت بسازید و ناشناس بمانید

لذت ایمیل موقت با یک کلیک!

تحلیل,ویژه ها

گاهی اوقات به این فکر می‌کنید که چرا اینقدر inbox ایمیلتان پر از اسپم‌های رنگارنگ است. حتما به فکر فرو رفته‌اید و دلایل را مورد بررسی و ریشه یابی قرار داده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که در گذشته گاهی برای استفاده از برخی مطالب وب سایت‌ها مجبور به ثبت نام بوده‌اید بنابراین جهت ثبت نام در وب سایت از شما آدرس ایمیل خواسته‌اند و تمام!

این یعنی آدرس ایمیل شما وارد لیست ایمیل‌های آن وب سایت می‌شود و آن‌ها به احتمال زیاد در آینده به شما ایمیل‌های تبلیغاتی، خبرنامه و … ارسال می‌کنند.  خبر بدتر اینکه آدرس‌های ایمیل فعال در بازار خرید و فروش هم می‌شوند و آدرس شما دست شرکت‌های تبلیغاتی ایمیلی می‌افتد و آن‌ها ممکن است روزانه چند ایمیل تبلیغاتی برای شما ارسال کنند و نتیجه این امر می‌شود یک inbox پر از اسپم…

خوب در این مقاله ما به شما یک راه حل ارایه می‌دهیم. معمولا برای ثبت نام در وب سایت‌ها احتیاج به یک آدرس ایمیل معتبر دارید که ایمیل فعالسازی به آن ارسال می‌شود و بدین صورت تایید هویت انجام می‌شود. خوب شما به راحتی می‌توانید از ایمیل‌های موقت (Temporary Email) استفاده کنید! یعنی اینکه به وب سایت یک شرکت ارایه دهنده خدمات ایمیل موقت بروید و با کلیک روی یک دکمه ایمیل موقت برای شما ساخته می‌شود که زمان انقضای آن ممکن است بین ۱۰ دقیقه تا چندین ساعت باشد و پس از آن این آدرس ایمیل نابود می‌شود! آدرس ایمیل موقت دریافتی را برای ثبت نام در وب سایت‌هایی که مورد نظرتان است وارد کنید. آن‌ها برای شما ایمیل فعال سازی ارسال می‌کنند و شما به راحتی آن را در همان صفحه‌ای که ایمیل موقت ساختید می‌بینید. الان به راحتی می‌توانید اکانت خود را فعال کنید. نکته اینکه آدرس ایمیل اصلیتان را وارد نکرده‌اید و بنابراین نگرانی بابت دریافت اسپم ندارید.

اگر بخش شیطانی ذهنتان در حین مطالعه این مقاله فعال بوده باشد؛ احتمالا به این فکر کرده‌اید که گاهی می‌خواهید ایمیلی به دوستتان ارسال کنید بدون اینکه از آدرس ایمیل خودتان استفاده کنید. می‌توانید از ایمیل موقت استفاده کنید و ایمیل را ارسال کنید و تمام. البته به این نکته دقت کنید که اگر دوست شما پس از منقضی شدن آدرس ایمیل موقت به نامه شما پاسخ بدهد، شما هرگز آن را دریافت نخواهید کرد دلیل آن هم واضح است: چون چنین آدرس ایمیلی اصلا وجود خارجی ندارد!

در زیر لیست برخی از سرویس‌های ایمیل موقت را مشاهده می‌کنید:

https://maildrop.cc/

https://www.guerrillamail.com/

https://temp-mail.org/en/

https://10minutemail.com/

پاسخ دهید