یک سوال تکراری: ایمیل من رو گرفتی؟

آموزش,ویژه ها

بسیاری از اوقات ایمیلی برای دوستتان ارسال کرده‌اید و نمی‌دانید که ایمیل شما به inbox گیرنده رسیده است یا اصلا علاقمندید بدانید که ایمیل شما خوانده شده است! سناریوی دردناکی است وقتی به کسی ایمیل بدهید و به امید اینکه ایمیل شما را دیده و خوانده دست به اقدامی بزنید که… بگذریم. در این مقاله شما آموزش می‌بینید که چگونه با نصب یک پلاگین معتبر و البته امن به این قابلیت بسیار مهم و کاربردی مجهز شوید!

ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که باید روی inbox شما نصب شوند که یکی از معروف‌ترین آن‌ها MailTrack.io می‌باشد. برای نصب آن بهتر است مراحل زیر را انجام دهید. ما این مراحل را برای مرورگر Firefox دنبال می‌کنید و در صورتی که شما از سایر مرورگر‌ها استفاده می‌کنید به راحتی متوجه می‌شوید که چه کار کنید!

۱) به اینجا بروید و دکمه Install Mailtrack را از شکل زیر کلیک کنید.

 

صفحه نصب mailtrack

 

۲) حالا پلاگین را در پیام داده شده نصب کنید. دکمه add extension را بزنید.

 

نصب پلاگین mailtrack

 

۳) حالا صفحه زیر را مشاهده می‌کنید و کافیست که با ایمیل خود وارد شوید یا اینکه اگر قبلا وارد شده اید، ایمیل خودتان را انتخاب کنید. و سپس از پنجره باز شده Allow را بزنید تا دسترسی به ایمیل‌ها را به mailtrack بدهید.

ورود به جیمیل برای نصب mailtrack

 

۴) در این گام طرح مورد نظر که رایگان است را انتخاب کنید. روی Signup Free در قسمت Basic کلیک کنید.

 

نصب mailtrack انتخاب طرح

 

 

۴) از این به بعد پس از ورود به ایمیلتان دو آیکون جدید می‌بینید.

صفحه جیمیل پس از نصب mailtrack

 

۵) هنگام ارسال ایمیل می‌توانیم قابلیت mailtrack را فعال یا غیرفعال کنیم.

 

اراسل ایمیل با mailtrack

 

۶) خوب حالا فرض کنید ایمیل ارسال کرده‌اید و می‌خواهید ببینید که ایمیل شما دریافت شده است؟ خوانده شده است؟ اگر به قسمت Sent بروید (ایمیل‌های ارسال شده) درکنار هر ایمیل دو تیک می‌بینید که دو تیک خاکستری یعنی هنوز ایمیل شما به inbox گیرنده نرسیده است، یک تیک سبز نشان می‌دهد ایمیل شما رسیده است اما هنوز خوانده نشده است و دو تیک سبز رنگ به معنی اطمینان از خوانده شدن ایمیل شما می‌باشد. نکته اینکه اگر با ماوس روی دوتا تیک بروید می‌توانید زمان خوانده شدن ایمیلتان را هم ببینید که این یعنی عالی! حتی خیلی از نرم افزارهای شبکه‌های اجتماعی موبایلی هم چنین قابلیتی ندارند!

نمایش زمان خوانده شدن ایمیل

پاسخ دهید