it-nameh.com

بفرمایید فضای ابری!

آموزش

فضای ابری (Cloud Storage) مدلی مبتنی بر “اَبر (Cloud)” می‌باشد که در آن داده‌ها در سرورهای راه دور روی اینترنت (Cloud) ذخیره می‌شوند و به کاربر اجازه استفاده از داده‌ها با استفاده از پلتفرم‌های مختلف را می‌دهد. فضای ابری از طریق  مجازی سازی در مراکز داده (Data Center) امکان پذیر می‌شود که فضایی برای کاربران مهیا می‌کند تا کاربران داده‌های خود را ذخیره کنند و در مکان‌های مختلف به آن دسترسی داشته باشند. البته قابلیت افزایش فضا با توجه به نیاز کاربر به سادگی مهیاست. در این مقاله به بررسی و معرفی سرویس‌های ابری رایگان پرداخته خواهد شد تا از دنیای ابرها عقب نمانید.

۱) Google Drive:

این غول بزرگ به عنوان یکی از شرکت‌های قوی در ارایه خدمات فضای ابری فعالیت دارد. اگر gmail دارید به راحتی می‌توانید با حساب کاربریتان وارد Google Drive شوید و از ۱۵ گیگابایت فضای اختصاص یافته لذت ببرید. مزیت مهم Google Drive همگام شدن آن با سایر برنامه‌های کاربردی گوگل می‌باشد.

 

۲) Microsoft OneDrive:

حتما اگر بدانید مایکروسافت ۵۰ گیگابایت فضای رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد تعجب می‌کنید! یک حساب کاربری از سایت مایکروسافت یا مشتقات آن نیاز دارید (مثل live و outlook). نکته اینکه در ویندوز ۱۰ به راحتی این فضا قابل مشاهده است و به عنوان یک درایو اضافی قابل مشاهده است.

 

۳) Amazon Cloud:

۵ گیگابایت فضای رایگان به شما اختصاص می‌یابد و البته اگر از مشتری‌های ویژه (Prime) شرکت آمازون بوده باشید اجازه‌ی ذخیره تعداد عکس‌های نامحدود را به شما می‌دهد که این فوق العاده است!

۴) Apple iCloud Drive:

اگر از طرفداران شرکت اپل هستید قطعا این گزینه را انتخاب می‌کنید! با ثبت نام در iCloud به ۵ گیگابایت فضای رایگان می‌رسید که البته ویژه‌ی استفاده در سیستم عامل‌های شرکت اپل می‌باشد. البته نرم افزارهایی هم هستند که قابلیت استفاده از این فضا را برای شما در محیط ویندوز فراهم می‌کند.

۵) Dropbox:

۲ گیگابایت به صورت رایگان و طرح‌های مختلف با فضاهای مختلف طبق سلیقه شما ارایه می‌کند. این شرکت یکی از معروف‌ترین شرکت‌های فضای ابری است که احتمالا نرم افزار اون رو به صورت از پیش نصب شده روی گوشی‌های اندروید شرکت سامسونگ یا Huawei دیده اید!

۶) Box:

۱۰ گیگابایت فضای رایگان به شما می‌دهد و بهتر است بدانید که اندازه فایل نباید بیشتر از ۲۵۰ مگابایت باشد.

۷) Backblaze: 

اگر به دنبال فضای بیشتر از ۵ گیگابایت هستید، Backblaze به شما ۱۰ گیگابایت فضای رایگان می‌دهد و در صورت نیاز به فضای بیشتر با حدود ۰٫۰۰۵ دلار برای هر گیگابایت در ماه فضای بیشتری بگیرید.

۸)  FlipDrive:

این شرکت هم ۱۰ گیگابایت به شما اختصاص می‌دهد که با پرداخت هزینه می‌توانید آن را افزایش دهید.

۹) pCloud:

۲۰ گیگابایت فضای رایگان ابری خواهید داشت که البته با دعوت از دوستانتان می‌توانید ۱۰ گیگابایت فضای اضافه نیز بگیرید.

۱۰) OziBox:

۱۰ گیگابایت فضای ابری رایگان به همراه آفرهای ویژه جهت فضای اضافی برای کاربران درنظر گرفته می‌شود.

بسیاری از کمپانی‌های عرضه کننده فضای ابری به این امید فضای رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند که شما روزی بر حسب فعالیتتان به فضای بیشتری احتیاج داشته باشید و برای آن پول پرداخت کنید! نکته مهم: سیاست‌های ارایه شده توسط این کمپانی‌ها ممکن است در زمان‌های مختلف فرق کند پس اگر بعد از چند سال تغییری در آفرهای ابتدایی شرکت مشاهده کردید تعجب نکنید!

پاسخ دهید