NASA

دسترسی به مجموعه نرم افزارهای ناسا فراهم شد

اخبار,نرم افزار,ویژه ها

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا)‌ به تازگی مجموعه نرم افزارهای مهم خود را به صورت رایگان و متن باز در اختیار عموم قرار داده است. این مجموعه فوق العاده شامل دسته‌هایی نظیر سیستم‌های کسب و کار و مدیریت پروژه، تست سیستم، مدیریت حامل، ابزارهای طراحی و یکپارچه سازی، پردازش و بررسی سرورهای داده، پشتیبانی حیات و خدمه، پردازش تصویر و داده، جریان‌های الکتریکی و الکترونیکی، علم محیط و محیط زیست، سیستم‌های خودمختار و هوافضا می‌شود. با توجه به وسعت این حوزه ها، نرم افزارهای منتشر شده می‌توانند مورد استفاده محققین در حوزه‌های کامپیوتر، برق، مکانیک، هوافضا، پردازش‌های سبز و غیره، قرار گیرند.

از کجا دانلود کنم؟

نرم افزارهای مذکور از این آدرس قابل دستیابی اند. این سازمان قبلاُ نیز اقدام به انتشار برخی از مجموعه داده‌های خود در این آدرس کرده بود که مورد توجه دانشمندان حوزه علوم داده قرار گرفته بود.

ناسا چیست؟

ناسا (National Aeronautics and Space Agency – NASA) عهده دار و مجری طرح‌های ملی ایالات متحده در زمینه برنامه‌های فضایی است. هم چنین ناسا مسئول مدیریت و اجرای پژوهش‌های تجاری و نظامی در زمینه هوافضا است. این سازمان در ۲۹ ژوئیه ۱۹۵۸ پایه گذاری شده است.

1 دیدگاه :

پاسخ دهید