مارک زاکربرگ از کارآفرینی می گوید

مؤسس فیسبوک از کارآفرینی و تغییر دنیا می‌گوید

اخبار

گردهمایی جهانی کارآفرینی (Global Entrepreneurship Summit) هر ساله کارآفرینان را برای تبادل اطلاعات از اقصی نقاط دنیا دور هم گرد می‌آورد. امسال نیز گردهمایی GES2016 از ۲۲ تا ۲۴ ژوئن در سیلیکون ولی آمریکا برگزار شد و مارک زاکربرگ (مؤسس شبکه اجتماعی فیسبوک) و باراک اوباما (رئیس جمهور آمریکا) در یکی از پنل‌های آن حضور پیدا کردند. در این پنل مای مدحت از مصر (بنیانگذار سایت ایونتوس)، بوسکو نزیمانا از رواندا (ایده پرداز تبدیل زباله به سوخت مصرفی و پاک) و موستا چکو از پرو (پایه گذار سایت لابوراتوریا) نیز حضور داشتند.

در این پنل زاکربرگ تعریف خود را از کارآفرینی ارائه داد و تفاوت آن را با شرکت داری آشکار کرد. او همچنین از ایده‌های اولیه و کنونی خود برای تحول دنیا صبحت کرد.

در بخش دیگری از این پنل باراک اوباما به طعنه در حضور زاکربرگ از تأثیر شبکه اجتماعی MySpace بر روند رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۰۸ و نهایتاً پیروزیش در این رقابت‌ها یاد کرد. MySpace سابقاً رقیب Facebook محسوب می‌شد که نهایتاً نتوانست در برابر این شبکه اجتماعی قد علم کند.

همچنین از نکات دیگر این پنل زمانی بود که اوباما از این که (به دلیل موقعیت شغلی اش) مثل مارک نمی‌تواند T-Shirt ساده و راحت به تن کند ابراز ناراحتی کرد و مارک با زیرکی به او پاسخ داد: “به زودی”. این طعنه مارک اشاره به اتمام دوره ریاست جمهوری اوباما داشت.

بخشی از صحبت‌های زاکربرگ را از کانال آپارات آی تی نامه ببینید.

 

پاسخ دهید